Duygu Cankılıç, MA

Duygu Cankılıç

Duygu Cankılıç, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu, ardından “Hilmi Ziya Ülken’in Düşünce Dünyasında Bir Tezli Roman Olarak İnsan Meddüzcezri” başlığıyla hazırladığı tez çalışması ile Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden yüksek lisans derecesini aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Kulübü, Tarih Kulübü ve Mühendislik Kulübü’nde ilgi ve yeteneklerini geliştirebileceği çalışmalara katılan Duygu Cankılıç, lisans yıllarında ilgi duymaya başladığı yayıncılık faaliyetleri kapsamında Aujourd’hui la Turquie Gazetesi, İletişim Yayınları ve Tarih Vakfı Yurt Yayınları’nda gerçekleştirdiği yarı zamanlı çalışmaları ile deneyim kazandı.

2011 senesinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Haluk Tolga İlhan’ın basın danışmanlığı görevini üstlenen Cankılıç, aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin aylık yayını olan Boğaziçi Dergisi’nde editör olarak profesyonel yayıncılık kariyerine adım attı. Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde roman eleştiri yazıları yayımlanan Cankılıç’ın, Radikal ve Habertürk gazetelerinde kültür-sanat röportajları yer almıştır. 2016 senesinde Boğaziçi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak görev alan Cankılıç kişi ve kurumlara medya danışmanlığı hizmeti vermektedir.